Čo ak nedosiahnem svoj sen?

Autor: Tomáš Kostovčík | 2.10.2011 o 10:08 | (upravené 21.11.2011 o 23:29) Karma článku: 2,86 | Prečítané:  633x

Nedávno som čítal článok v ktorom bolo opísané prečo knihy osobné rozvoja nie sú dobrá životná cesta. Je zaujímavé, že to napísal človek, ktorý študuje na vysokej škole. Viete si predstaviť, že Vám 20 ročný človek povie aký pocit je to, nesplniť si svoje sny?

 

Určite každý z nás má svoje ciele. Tie ciele sú veľké, malé, alebo len také denné "radosti", ktoré si robíme. Každý z týchto snov môžeme dosiahnuť skôr, či neskôr. Často krát sa stane, že aj na malé ciele potrebujeme čakať dlho. Niekedy na nich až zabudneme a keď ich "náhodou" dosiahneme vtedy nás napadne: super, splnil som si ďalší sen.

Mnoho autorov osobného rozvoja Vám povie, že sen a cieľ nie je to isté. Cieľ je napísaný sen s presným dátumom. Koľko krát ste sa však dočítali, že čo ak ten cieľ dovtedy nesplním?

 

Čo je cieľ, čo je sen - je úplne jedno. Čo Vám dáva zmysel, s tým pracujte.

Ak si však stanovíte termín a nedosiahnete svoj sen v tomto termíne, čo spravíte?

 

Väčšina neúspešných ľudí a tých, ktorí nikdy nedosiahli svoje veľké sny Vám povedia, že budete sklamaní! Preto by ste si nemali dávať veľké ciele, nemali by ste snívať vo veľkom, lebo aj tak budete sklamaní.

 

Je tomu v skutočnosti tak?

 

Kto Vám môže povedať, že toto je koniec? Že sa mi sen nesplnil, zlyhal som? Toto potom nebol Váš sen, bol to sen niekoho iného a vy ste si ho iba privlastnili. Veľký sen, sen, ktorý ide priamo z Vášho srdca z Vás, nemá časový termín konca. Ak si stanovíte veľký sen, splníte ho, keď budete mať 30, čo sa stane potom? Čo sa stane, keď budete mať všetko čo chcete? Už ste si položili niekedy túto otázku?

 

Pozrite sa na veľkých úspešných ľudí, ich najznámejšie diela boli vytvorené keď mali 60, 80, 90 rokov. Ray Kroc symbol McDonald’s mal 52 rokov, keď vstúpil do tejto reštaurácie. Vek nehrá rolu. Nikto Vás nikdy nemôže presvedčiť, že už nedosiahnete svoje sny. Môžete sa o tom presvedčiť iba vy.

 

Ak prejde čas, ktorý ste si stanovili na svoj sen, dajte si ďalší termín a ďalší. Ak ho dovtedy nesplníte popremýšľajte - niečo dôležité Vám k splneniu sna chýba. Nikdy ho však nezavrhnite. Ak je to Váš sen, je to, to, čo máte v srdci, je to Vaše životné poslanie a to nemá konca ani po Vašej smrti. Vaše sny môžu žiť potom iní ľudia a to je ešte krajšie. Sny sú ako Váš život, sú navždy mladé.

 

Hudges kedysi napísal: Drž sa svojich snov pevne: pretože ak sny zomrú, Život zostane ako vták so zlomenými krídlami, ktorý nemôže lietať.
Drž sa svojich snov pevne, pretože ak sny zomrú, Život je neúrodným poľom zamrznutým pod snehom.

 

Mládenec sa spýtal starého milionára: "Čo je lepšie? Bohatstvo, alebo mladosť?"

Milionár odpovedal: "Choď sa spýtať nejakého starého milionára!"

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?