C ́est la vie?

Autor: Tomáš Kostovčík | 9.10.2011 o 12:36 | (upravené 9.10.2011 o 12:44) Karma článku: 5,30 | Prečítané:  803x

Ľudia majú radi citáty, výroky úspešných ľudí iba preto, že ich povedali známe osobnosti. Málokedy však premýšľame o tom, či tie výroky a citáty sú správne a či vlastne tieto myšlienky mali vplyv na úspech týchto ľudí. Veľa krát sú tieto citáty dokonca negatívne a spájajú sa s myšlienkou: "Áno, taký je svet!" Je to však skutočne tak? C ́est la vie?

"Nehovorte svoje problémy iným. 80 % ľudí je jedno, že ich máte 20 % sú radi, že ich máte."

Ak budete veriť, že svet je taký, v skutočnosti taký aj bude, lebo ho taký budete vidieť. Na facebooku sa nachádza množstvo skupín, ktoré denne prinášajú inšpiratívne myšlienky a citáty ľudí. Sú však inšpiratívne, alebo nám len potvrdzujú to, čo sme doteraz vedeli - že svet je nespravodlivý? Koľko krát ste sa už zamysleli nad nejakým citátom, či je pozitívny a či je to v skutočnosti tak?

 

Ľudia sa nájdu v mnohých veciach a situáciách. Nedávno som bol na školení, kde nás školiteľ "upútaval" na začiatku týmto: "Poznáte ľudí, ktorí...?"

Samozrejme, že poznám! Človek sa nájde vo všetkých veciach. Buď v tých ktoré osobne prežil, alebo ich vidí okolo seba, v médiách. Pri otázke poznáte sa nám hneď v hlave vynorí minulá skúsenosť - bez premýšľania nám naskočí v hlave. Taký však svet nie je. Svet je aj dobrý aj zlý, je len na nás na ktorú stranu sa pozrieme a ktorej budeme venovať pozornosť.

 

Dávajte si pozor na to, čo čítate. To čo dávate do hlavy, to z nej vyjde von. Ak sa sústreďujeme na negatívne veci a budeme potvrdzovať - áno, ľudia sú zlí, ohovárajú sa, sú nespravodliví - tak áno, takí aj budú.

Keď sa však budeme radšej venovať pozitívnym veciam a budeme v ľuďoch hľadať to dobré - radosť, lásku, nadšenie, pomoc - tak áno, takí aj budú.

 

Aj úspešný človek mohol niektoré veci myslieť inak. Taktiež mohli aj veľkí myslitelia nepochopiť niektoré veci správne. Ich úspech nezávisel priamo v tom, čo povedali. Úspech závisí od toho čo robíme. Preto aj oni povedali myšlienky, ktoré nemali vplyv na ich úspech a vôbec sa nimi nemuseli riadiť.

 

Preto premýšľajte nad každou myšlienkou s ktorou by ste predtým hneď súhlasili. Premýšľajte či je správna a či vás to posúva pozitívne vpred, alebo utvrdzuje v negativizme.

 

Svet je taký, aký ho vidíme. Bez hlbšieho premýšľania však bude taký, aký ho vidia ľudia okolo nás. Lebo sa ani nezamýšľame nad tým, či je to v skutočnosti tak. Je však svet taký aký ho vidí väčšina ľudí?

 

Zvážte každý "like", ktorý dáte, vytvára vám budúcnosť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?