C ́est la vie?

Autor: Tomáš Kostovčík | 9.10.2011 o 12:36 | (upravené 9.10.2011 o 12:44) Karma článku: 5,30 | Prečítané:  792x

Ľudia majú radi citáty, výroky úspešných ľudí iba preto, že ich povedali známe osobnosti. Málokedy však premýšľame o tom, či tie výroky a citáty sú správne a či vlastne tieto myšlienky mali vplyv na úspech týchto ľudí. Veľa krát sú tieto citáty dokonca negatívne a spájajú sa s myšlienkou: "Áno, taký je svet!" Je to však skutočne tak? C ́est la vie?

"Nehovorte svoje problémy iným. 80 % ľudí je jedno, že ich máte 20 % sú radi, že ich máte."

Ak budete veriť, že svet je taký, v skutočnosti taký aj bude, lebo ho taký budete vidieť. Na facebooku sa nachádza množstvo skupín, ktoré denne prinášajú inšpiratívne myšlienky a citáty ľudí. Sú však inšpiratívne, alebo nám len potvrdzujú to, čo sme doteraz vedeli - že svet je nespravodlivý? Koľko krát ste sa už zamysleli nad nejakým citátom, či je pozitívny a či je to v skutočnosti tak?

 

Ľudia sa nájdu v mnohých veciach a situáciách. Nedávno som bol na školení, kde nás školiteľ "upútaval" na začiatku týmto: "Poznáte ľudí, ktorí...?"

Samozrejme, že poznám! Človek sa nájde vo všetkých veciach. Buď v tých ktoré osobne prežil, alebo ich vidí okolo seba, v médiách. Pri otázke poznáte sa nám hneď v hlave vynorí minulá skúsenosť - bez premýšľania nám naskočí v hlave. Taký však svet nie je. Svet je aj dobrý aj zlý, je len na nás na ktorú stranu sa pozrieme a ktorej budeme venovať pozornosť.

 

Dávajte si pozor na to, čo čítate. To čo dávate do hlavy, to z nej vyjde von. Ak sa sústreďujeme na negatívne veci a budeme potvrdzovať - áno, ľudia sú zlí, ohovárajú sa, sú nespravodliví - tak áno, takí aj budú.

Keď sa však budeme radšej venovať pozitívnym veciam a budeme v ľuďoch hľadať to dobré - radosť, lásku, nadšenie, pomoc - tak áno, takí aj budú.

 

Aj úspešný človek mohol niektoré veci myslieť inak. Taktiež mohli aj veľkí myslitelia nepochopiť niektoré veci správne. Ich úspech nezávisel priamo v tom, čo povedali. Úspech závisí od toho čo robíme. Preto aj oni povedali myšlienky, ktoré nemali vplyv na ich úspech a vôbec sa nimi nemuseli riadiť.

 

Preto premýšľajte nad každou myšlienkou s ktorou by ste predtým hneď súhlasili. Premýšľajte či je správna a či vás to posúva pozitívne vpred, alebo utvrdzuje v negativizme.

 

Svet je taký, aký ho vidíme. Bez hlbšieho premýšľania však bude taký, aký ho vidia ľudia okolo nás. Lebo sa ani nezamýšľame nad tým, či je to v skutočnosti tak. Je však svet taký aký ho vidí väčšina ľudí?

 

Zvážte každý "like", ktorý dáte, vytvára vám budúcnosť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?