Základný predpoklad úspechu

Autor: Tomáš Kostovčík | 16.10.2011 o 17:30 | Karma článku: 6,81 | Prečítané:  895x

Všimli ste si, že mnoho úspešných ľudí často vraví o svojich cieľoch o svojich víziách? Mnoho krát, keď sa rozprávam s ľuďmi, ktorí sú v niečom úspešní, tak mi veľmi radi povedia ako sa k úspechu dopracovali a ako si predstavujú svoju budúcnosť. A presne to je základný predpoklad úspechu -

 

jasná vízia a predstava budúcnosti. Každý úspešný človek vie, že svoj cieľ môže reálne dosiahnuť, má predstavu, že to je možné, že sa to dá. Väčšina speakrov o úspechu vraví, že jasnou predstavou vašej budúcnosti si za pomoci vesmíru pritiahnete úspech. Už dlhšiu dobu nečítam ezoterickú literatúru, kde sa píše o rôznych tajomných silách. Neverím v silu vesmíru. Ak to niekomu dáva zmysel, ok. Život však nie je žiadne tajomstvo.

 

Ak sa sústredíte a budete veriť na to, že váš úspech je možný, budete vidieť možnosti ktoré ste predtým nevideli. A práve to je v úspechu kľúčové. Jasná vízia, že to dokážem, že sa to dá.

 

Všimnite si, že neúspešní ľudia neveria, že môžu schudnúť, že môžu byť bohatí, že môžu dosiahnuť úspech v ktorejkoľvek oblasti. Vždy vám vymenujú kopec dôvodov prečo nie. A keď sa ich opýtate: "vieš si predstaviť, že by si ...?" Pokrútia nosom. Neveria. Nevedia si vôbec predstaviť, že to dokážu. A tak to ani neskúsia.

 

Skúste si urobiť test vnímania.

 

Uvoľnite sa na 30 sekúnd a poobzerajte sa po miestnosti, v ktorej sa práve nachádzate. V priebehu ďalšej pól minúty sa pokúste zapamätať si toľko modrých predmetov, koľko vidíte z miesta, kde sa nachádzate. Text čítajte ďalej až potom.

 

Videli ste mnoho modrých predmetov? Dobre, teraz bez toho, aby ste sa začali znova obzerať, vymenujte mi tri zelené veci v tejto miestnosti.

 

Vidíte, tak veľmi ste sa koncentrovali na jednu konkrétnu vec, že všetko ostatné vám ostalo skryté, aj keď to existovalo. Je to úplne jednoduché. Týmto spôsobom sa do nášho vedomia mnohé nedostane, pretože okamžite zabudneme na veci, ktoré sme síce videli, ale nespracovali.

 

Všímajte si viac veci okolo seba a uvidíte nové možnosti. A práve to je prvý krok k úspechu. To, čo si všímate, to bude pre vás existovať. Ak si predstavím seba, ako som chudý, ako mám vlastnú firmu, tak tou predstavou si budem všímať veci ktoré som predtým nevidel a to ma k tomu úspechu dovedie.

 

Jeden úspešný človek raz povedal: "Peniaze ležia na zemi, len ich treba zodvihnúť."

 

Iný príklad. Dnes ráno som rozprával s jednou známou, robí si vodičák. Keď som šiel na prechádzku, premýšľal som ako sa jej asi jazdilo. Za posledných 15 minút chôdze som po ceste videl 3 autá autoškoly. Je to náhoda? Vôbec nie. Autoškola chodí vždy, lenže tým, že sa na to nesústredím, tak to nevidím.

Povedala vám niekedy vaša priateľka, že jej meškajú dni? Čo ste zrazu začali okolo seba vidieť? Na každom bilboarde boli zrazu deti, všade ste videli kočíky, tehotné ženy. Presne o tom to je. Na čo sa sústredíme, čomu dáme pozornosť, to pre nás bude existovať.

 

Myslite na skvelú budúcnosť a uvidíte možnosti ako k nej prísť. Myslite na to, aký je svet nespravodlivý a na konci života zistíte, že taký aj bol.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?