Myslím na úspech, tak prečo ho nemám?

Autor: Tomáš Kostovčík | 23.10.2011 o 14:38 | Karma článku: 6,67 | Prečítané:  1102x

Existujú ľudia, ktorí sa zaoberajú pozitívnym myslením, čítajú knihy o úspechu, myslia naňho a ani tak ich úspech nedostihne. Poznáte aj vy takých ľudí? Príčin prečo to "nefunguje", je mnoho. V tomto príspevku spomeniem len jednu, s ktorou sa stretávam najčastejšie a ktorú v mnohých knihách o úspechu často krát nenájdete.

 

Čítali ste už aj vy nejakú knihu, v ktorej bolo napísané: "myslite na veľké peniaze, na bohatstvo, ktoré budete mať", "snívajte o tom, ako máte vedľa seba dokonalého partnera", "predstavujte si, ako jazdíte v najluxusnejšom aute a všetci vám závidia"?

A práve v tom je veľká a zásadná chyba, ktorú urobí väčšina ľudí. Predstavujú si, aké to bude super, ako sa budú vyvážať na jachte a aký bude ich život super. Po čase predstavy a nadšenie klesajú a človek ide opäť do práce s pocitom, že je život nespravodlivý.

 

Ľudia už málokedy premýšľajú ako sa k nim tieto veci dostanú. Už nepremýšľajú, že na to, aby niečo dosiahli musia aj niečo urobiť. "Veď mi to prinesie vesmír", alebo "mi to spadne z neba".

 

Ako potom môže niekto dosiahnuť úspech a iný nie? Odpoveď je, že úspešný človek sa sústredí na tie správe veci. Sústredí sa na to, ako sa k týmto veciam dopracovať a ako ich získať, nie na to, ako si ich bude užívať. Neúspešný človek myslí na efekt a výsledok z cieľa. Úspešný človek sa sústreďuje na realizovanie cieľa, ktorým dosiahne zaslúženú odmenu.

 

Príklad. Chcete schudnúť? Sústreďte sa na zdravý životný štýl. Sústreďte sa na to, aby ste jedli vyváženú, zdravú stravu, sústreďte sa na to, ako žiť zdravšie. Ak sa sústredíte na to, ako budete vyzerať krásny, tak vás nikdy nenapadne, čo máte jesť, alebo čo máte robiť.

Chcete byť bohatý? Sústreďte sa na to, ako vytvoriť hodnotu, ako pomôcť ľuďom, ako byť užitočný, ako nájsť dieru na trhu a uspokojiť trh. Len takto vás napadne ako niečo vytvoriť. Ak sa sústredíte na peniaze, budete myslieť len na to ako ich minúť, nie na to, ako ich získať.

Chcete mať skvelého partnera? Myslite na to, ako sám môžete byť skvelým partnerom, ako byť lepším človekom, ako zvýšiť svoju hodnotu.

 

Sústredenie je preto veľmi dôležité. Ak sa sústredíte na efekt z cieľa a nie na cieľ samotný, nikdy k nemu nedôjdete. Nikdy vás nič nenapadne, nebudete premýšľať o tom, ako niečo dosiahnuť.

 

Pozor, je veľmi dôležité mať jasnú predstavu. Predstaviť si seba aký som bohatý alebo akú mám vyšportovanú postavu. Takto budete vedieť, že váš cieľ je reálny a je možné ho dosiahnuť. Pretože bez jasnej predstavy úspechu nikdy cieľ nedosiahnete, neuveríte, že je to vôbec možné, že vám sa to podarí. Je to aj motivácia, ktorá vás ženie vpred. No je dôležité po vytvorení jasnej predstavy sústrediť sa na dôležité veci a to je, ako sa k cieľu dostanem.

 

Lenže byť bohatý a mať dobrú postavu nie sú ciele, sú to už iba efekty z cieľov. Vytvorenie hodnoty, ktorú ľudia požadujú, žiť zdravšie, to sú ciele za ktorými treba ísť a z nich pramenia výsledky ktoré chcete dosiahnuť.

 

Sústreďte sa preto na správne veci a úspech vás neminie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?