Pre úspešného človeka sa škola nikdy nekončí

Autor: Tomáš Kostovčík | 6.11.2011 o 13:14 | (upravené 6.11.2011 o 13:26) Karma článku: 5,79 | Prečítané:  1016x

Počuli ste už niekedy túto vetu? "Nech už rýchlo skončím tú školu, aby som mal pokoj od všetkých, od všetkého a už nikdy sa nebudem učiť!"

Pravdepodobne veľa krát. Väčšina ľudí si myslí, že učenie sa, je stratou času a zbytočnosť. Myslia si, že dosiahnu úspech už len tým, že dýchajú, že sa narodili pod šťastnou hviezdou a nepotrebujú sa vzdelávať. To je však veľký omyl! Všimnite si ľudí, ktorí sú úspešní. Stále si kupujú knihy z oblastí v ktorej pracujú. Chodia na semináre, prednášky, čítajú si články o svojej profesií.

Prečo? Títo ľudia vedia, že všetko sa mení. To čo je dobre a úspešné dnes, nemusí byť zajtra. Preto hľadajú nové možnosti, nové cesty.


S odstupom času si prehodnoťte životy vašich spolužiakov, kamarátov. Všimnite si, koľkí z nich sa po škole ďalej vzdelávajú a rozvíjajú. Myslíte si, že sú to tí, čo mali v škole najlepšie známky? Určite nie. Najčastejšie sa stretávame s tým, že tí najlepší študenti po skončení školy zostanú na rovnakej úrovní aj ďalších niekoľko rokov ak nie navždy. Dosiahli úspech na vysokej, patrili medzi najlepších. A čo ďalej? Nájdu si prácu a každý jeden deň sa od ďalšieho neodlišuje. Ich mzda pravdepodobne nerastie tak, ako čakali. Potom sa čudujú: "Prečo je to tak? Veď som bol najlepší." Odpoveď je priamo v otázke "bol".


Vždy si nájdite čas na vzdelávanie. Čítajte si články z vašej oblasti. Výsledok vášho snaženia sa skôr či neskôr dostaví. Nečakajte 10 rokov, kým vás povýšia len preto, že ste oddaný firme. Môže sa stať, že príde niekto oveľa viac priebojnejší, úspešnejší ako vy a povýšenia sa nedočkáte. Nachádzajte nové možnosti zlepšenia a zefektívnenia vašej práce. Spájajte myšlienky úspešných ľudí vo vašej oblasti so svojimi a realizujte ich. Jedine takto sa budete rozvíjať a budete mať úspech. Tým, že sa budete vzdelávať, otvoria sa vám nové brány, nové možnosti, uvidíte veci z iného uhla a všetko sa vám bude zdať iné, budete veciam viac rozumieť a to je cesta k úspešnému životu.

Prajem vám veľa úspechov!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?